Kontakt

Rocznik auta podawany na aukcjach internetowych IAAI, Copart.

Wiele osób przy przeglądaniu ofert aut z USA zadaj sobie pytanie, na co zwrócić uwagę?

Istotną kwestią jest rocznik pojazdu podawany na aukcji.

Wyszukanie samochodu z USA jest bardzo intuicyjne.
Po wejściu na stronę domu aukcyjnego należy określić markę, model i rocznik szukanego samochodu.

W większości ogłoszeniach domów aukcyjnych, w tytule aukcji wpisany jest już rocznik auta, jednak trzeba podkreślić, że jest to rok modelowy. Często odmładzający samochód o rok.

Na przykład w przypadku producenta BMW, auta wyprodukowane po miesiącu Czerwiec mają już rocznik modelowy młodszy. To znaczy, dla samochodu o dacie wyprodukowania 2016/08 będzie wpisane w opisie rocznik 2017. Dla auta 2016/03 będzie podany rocznik 2016.

Rok produkcji tych dwóch samochodów jest taki sam, choć w aukcji auta z USA podany będzie rok modelowy, co czasami może nas zmylić.

Rok produkcji jest podstawowym i najważniejszym wyznacznikiem. W USA głównie posługują się rocznikiem modelowym, jednak przy używanych samochodach nie ma on dużego znaczenia.

W celu weryfikacji daty produkcji, zalecamy spojrzenie na zdjęcia tabliczki znamionowej z numerem VIN. Większość samochodów z USA właśnie tam ma podaną dokładną datę produkcji.

Jeśli na aukcji nie ma zdjęć tabliczki znamionowej, można zastosować inny sposób rozpoznania roku produkcji. W wyszukiwarce internetowej proszę znaleźć dekoder VIN dla danej marki, większość dekoderów podaje rok produkcji.

Podziel się tym postem:

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *