5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki Warto przeczytać

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z danych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów oferujących nasze produkty online wzrosła o 34% w czasie ostatnich 5 lat. Również na placu pojawiają się innowacyjne technologie, które pozwalają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy nastrój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego bierzemy w interesach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na krótkim załatwieniu naszych historii. Nie przepadamy czekać w kolejkach. Zakupy przez internet zapewniają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w poszczególne stanowisko. Zamiast tego zakładamy stronę internetową a wszystko cierpimy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy przejść do różnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to wybór mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę chwili, co w sklepach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w którymkolwiek miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w którymkolwiek miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy wsiąść na kartę każdego sklepu i czytać asortyment w nieznanym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na drugim miejscu wybierają się leki i pielęgnacje. Widać zatem być zaskoczeniem, jednak powód jest spokojny. Mowa tu o cenach, które często kłócą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i zabawy wideo. Dużo kobiet posiada jednocześnie ze sklepów internetowych w planie zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, istnieje szansę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych oraz będzie ostatnie możliwe, a w takiej form musimy udać się co nieco do kilku miejsc. Z zmiany czerpiąc z internetu, wystarczy wprowadzić na jedną stronę, i każde niezbędne wiedze będą na wybranie ręki. Jak wtedy możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najkorzystniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na ludzką platformę. Kolejnym ruchem będzie dobranie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów tanich w innych sklepach wraz z kolekcją cenową, która ceni i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z perspektyw.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to nowy powód, który w wersji cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują swoich mężczyzn do stosowania z oferty internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w kolekcji stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz masa nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można spotkać w budowy niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że istnieją strony, które montują w którymkolwiek miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz mnóstwo czasu a pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają naszym użytkownikom wzięcie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele osób określa się na wzięcie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca mają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze dobrze sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć chyba są one nieco atrakcyjne wśród polskich konsumentów, jednakże nie odchodzą z tamtych skutecznością i szybkością.

Na bok dodajmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które pozwalają dokonanie zakupów i opłacenie ich dopiero po określonym czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na części. Możemy zastosować także z systemów proponowanych przez sklepy, jak również firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jednocześnie w niniejszy styl pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszelki nowy cel.

Artykuł został opracowany przez ekspertów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments