Agencja pracy - czy warto z niej skorzystać?

Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać?

Aktulności

Poszukiwanie pracy, zwłaszcza kiedy robimy to po raz pierwszy lub wracamy na rynek pracy po długiej przerwie, może być bardzo frustrujące. Dlatego korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy nie tylko pomogą nam w znalezieniu pracy, ale są gwarancją, że będzie ona bezpieczna i legalna.

Poszukiwanie pracy

Osoby,które mają trudności ze znalezieniem pracy często noszą w sobie negatywne emocje, są sfrustrowane i nie wiedzą gdzie szukać pomocy. Nie znają firm, do których mogliby aplikować ani nie wiedzą, jakie trendy panują na rynku pracy.

Długie oczekiwanie na oferty z rynku może nas często tylko zniechęcić lub otrzymamy propozycje pracy, która nie będzie dla nas ani satysfakcjonująca, ani nie będzie odpowiadać naszym możliwościom zawodowym. W takim przypadku skorzystanie z agencji pracy ma właściwie same zalety.

Jak agencja pomaga znaleźć pracę?

Przede wszystkim agencje pracy posiadają swoiste specjalizacje. Bardzo często skupiają się na poszczególnych regionach, kierunkach czy nawet branżach. To oznacza, że jeśli nasze zdolności zawodowe pokryją się ze specjalizacją agencji, to dostaniemy się na bardzo rozbudowaną bazę ofert, dzięki czemu lepiej i trafniej jesteśmy w stanie dobrać posadę do naszych możliwości i zdolności.

Pracownicy agencji mogą też dodatkowo zweryfikować nasze umiejętności i służyć nam radą w zakresie poszukiwania pracy. To korzystne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy nie są pewni swoich kompetencji i nie mają doświadczenia w pisaniu CV. Agencje posiadają bowiem narzędzia, które pozwolą zweryfikować nasze mocne i słabe strony. Za ich pomocą dopasowanie predyspozycji do odpowiedniego stanowiska jest o wiele łatwiejsze. Dzięki temu można uniknąć rozczarowania zaproponowaną pracą.

Ostatecznie agencje pracy w odróżnieniu od innych źródeł nie gromadzą ofert, które z punktu widzenia polskiego prawa są nielegalne, a skorzystanie z tego typu ofert pracy wiążę się często ze szkodą na rzecz pracownika. Chodzi tu oczywiście najczęściej o niedotrzymanie zobowiązań w zakresie wypłaty pensji czy pieniędzy za nadgodziny.

Praca za granicą – tylko z agencją pracy!

Szczególną ostrożność w tej kwestii należy zachować, kiedy poszukujemy pracy za granicą. W takim przypadku wyjazd na własną rękę, zwłaszcza gdy nasza znajomość języka pozostawia wiele do życzenia, jest mocno ryzykowny. Zgłaszając się do agencji pracy, nie tylko szybciej znajdziemy odpowiednią dla nas ofertę, ale gdyby coś działo się niezgodnie z umową, możemy liczyć na wsparcie agencji.

Umowa, którą otrzymamy od zagranicznego pracodawcy, zostanie nam przetłumaczona, dzięki czemu będziemy już na wstępie wiedzieli, jakie są wobec nas oczekiwania pracodawcy i na jakie wynagrodzenie i dodatki możemy liczyć. Wszystkie formalności i niejasności zostaną wyjaśnione jeszcze przed naszym wyjazdem do pracy, co znaczenie zredukuje możliwość popełnienia błędu, pomyłki i ludzkiego rozczarowania.

Musimy mieć świadomość, że wiele osób decydując się na zatrudnienie za granicą, przeżywa olbrzymie rozczarowanie, a nieznajomość języka i co najważniejsze miejscowego prawa, często wręcz uniemożliwia im dochodzenie roszczeń i odzyskanie pieniędzy za wykonaną prace.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Grupa Progres
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Artykuł został zbudowany przy zgodzie z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został opracowany przy zgodności z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został wykonany przy pomocy z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został zrealizowany przy zgody z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został zbudowany przy pomocy z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został wykonany przy zgodzie z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został opracowany przy zgodzie z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został opracowany przy zgody z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został wykonany przy zgody z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został stworzony przy zgodzie z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został stworzony przy zgodzie z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]

trackback

[…] Artykuł został stworzony przy współpracy z Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać? […]