Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym przenosić się przy wyborze zmywarki?

Prasówki

Czym kierować się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede ludziom z rady na wielkie liczb traconego czasu, siły, oraz co istotniejsze – wody. W uwadze o siebie także o środowisko warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i był latami dużo jest poświęcić trochę zaangażowania i wybrać najbardziej zasłużony dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czyli do zabudowy?

Pierwsze prawie to rodzaj zmywarki w układzie umeblowania naszej kuchni. Gdy posiadamy zabudowane każde dania kuchenne lub, gdyby jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i planujemy kuchnie na kształt, to zapewne wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Stanowi wówczas zwłaszcza ważne, kiedy jesteśmy posiadaczami aneksu, kończącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy jednolitą pracę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z każdym, odpowiednio dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Występują przeważnie w odcieniu szarym lub srebrnym (INOX) a z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla wyjątkowo wymagających, którzy lubią być się niekonwencjonalnym wzornictwem znajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich argumentem istnieje też to, iż nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć i bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej powierzchnia. Standardowo urządzenia przebiegają w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia przeznaczone są osobom mieszkającym samotnie lub rzadko planującym i stołującym się w zakładzie. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Doskonale kształtują się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie podjęło się, iż w skład kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody korzystające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz wydane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas ręcznego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas mycia tych jednych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy też z zmywarki, jaką wybierzesz. A przed zakupem warto przemyśleć i ostatnią sprawę. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza daną na temat zużycia wody dla konkretnego modelu. I rzeczywiście w sukcesu małych zmywarek istnieje wówczas pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne zużywają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż korzystasz w związku do mycia ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawie na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej wartość energetyczna. Stanowi wówczas parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Reklama taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale i oddziałuje na ochronę środowiska. Klasy energetyczne dostarczane są w siły od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to klasa najmniej skuteczna i opłacalna dla klienta.

Podobna miara od I do G określa te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę dużo jest dać uwagę na okres hałasu, jaki pokazuje urządzenie. Stanowi wówczas zwłaszcza ważne, gdy zmywarka wykonywa w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na etapie 40dB, ale reguł nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na etapie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż ubezpieczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej trudny użytkownicy mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na kwestie nieco mniej połączone z ekonomią zmywania, więc na wyposażenie wnętrza urządzenia. Różni się ono kilka w konkretnych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, oraz że szufladę z matą antypoślizgową czy który wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy nabyć w częstych sklepach sieciowych wydobywających się w długich centrach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Znacznie lżejszą i odpowiedniejszą formą, nawet z rady na zdrowszy wybór towaru a wartości, a też na myśli transportowe, jest aukcję internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o środowisko i zostań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments