Kontakt

FAQ

Pytania i odpowiedzi dotyczące importu samochodu z USA lub Kanady.

Najważniejsze informacje dotyczące sprowadzenia auta ze Stanów.

Jeśli masz dodatkowe pytania zachęcamy do kontaktu 

Najłatwiej jest wejść w zakładkę Licytacje na naszej stronie, znajdziecie tam główne portale aukcyjne w USA i Kanadzie. Po kliknięciu na logo , przekieruje was na stronę z samochodami.
Nie można przewidzieć ostatecznej ceny, ponieważ składa się na to wiele czynników. Nasi eksperci są w stanie oszacować tą cenę na podstawie wcześniejszych, podobnych licytacji. Wkazujemy wam cenę do której warto licytować, uwzględniając koszty sprowadzenia, opłaty celno-skarbowe oraz naprawy.
Większość importowanych pojazdów pochodzi z aukcji firm ubezpieczeniowych w całym USA lub Kanadzie. Pojazdy sprowadzane są także od dealerów samochodowych i leasingodawców. Jeśli chodzi o pojazdy uszkodzony to preferujemy współpracę tylko z firmami ubezpieczeniowymi.

Oznaczenie aktów własności TITLE auta z USA.

W celu rejestracji pojazdu w Polsce , musi on mieć akt własności czyli TITLE. Należy unikać pojazdów z następującymi TITLE:
ACQ BILL OF SALE
ACQUISITION BILL OF SALE
ARTIFICERS LIEN TRANSFER
ABND/LIEN NC DLR ONLY DELAY
BILL OF SALE
BR
BV
CLEAN TITLE – NO VIN
CLEAN TITLE W/ UNSATIS LIEN
CERTYFICATE OF DESTRUCTION
CERT OF SALV BRANDED FLOOD
DISMANTLER W/ UNSATISFIED LIEN
EXPORT BILL OF SALE
FOR JUNK
FLOOD
FLOOD SALVAGE
FLOOD TITLE
FIRE DAMAGE
FOR PARTS ONLY
FLOOD SALVAGE VEHICLE TITLE
IRREPARABLE
MV907A WAIV-272.1
MV37 P.O. DISM ONLY
MV907A W/ BRAND WAIVE
MV907A W/ NO PUBLIC VIN
MV907A W/ UNSATISFIED LIEN
MV-51B / STMT OF OWNERSHIP
MV907A W/ MD REASSIGNMENT
MV35 NO TITLE-DISMANTLE/SCRAP
NY-MV-51
NON-REBUILABLE
NON-REPAIRABLE
PARTS ONLY
PARTS ONLY W/NY REASSIGMENT
REBUILDABLE KIT CAR
REBLT SALV W/ UNSATISFIED LIEN
SALVAGE THEFT – NO PUBLIC VIN
SALVAGE TITLE DAMAGE WATER/FLOOD
WATER
WATER/FLOOD

Pozostałe pojazdy można rejestrować bez przeszkód

Koszty naprawy zależą od modelu i stanu auta. Przez zakupem należy przedstawić zdjęcia samochodu mechanikowi aby mógł przedstawić wstępną wycenę naprawy.
Salvage Title wystawiany jest przez władze stanowe USA w przypadku gdy ubezpieczyciel odbiera samochód z powodu: wypadek, kolizja, kradzież itp. Około 80% tych pojazdów nadaje się do naprawy i ponownej rejestracji. Stan tych pojazdów po naprawie jest zbliżony do bezwypadkowego.
Ten Title otrzymują pojazdy z niewielkimi uszkodzeniami, które nie były zgłaszane. Przeważnie pojazdy te mają czystą historię w systemach CARFAX itd.
Płatność kaucji dokonuje się na nasze konto, posiadamy rachunki w PLN, USD oraz EUR. Po wylicytowaniu samochodu, płatność następuje bezpośrednio na konto domu aukcyjnego na podstawie wysłanej przez nas faktury.