Jak wybrać idealną ławę do salonu?

Jak wybrać idealną ławę do salonu?

Polecne i promocje

Można powiedzieć, że salon to jedno z najważniejszych i zwykle największych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. W salonie dzieje się wszystko – tam organizujemy rodzinne zjazdy, biesiady i święta, tam czas spędza cała rodzina w niedzielne wieczory wspólnie oglądając film, czasami też służy jako jadalnia. Jest to bardzo wszechstronne pomieszczenie wykorzystywane na wiele sposobów. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni wybór mebli.

Szczególnie ważnym, choć niepozornym elementem salonu jest…ława. W pierwszej kolejności z reguły wybieramy większe meble, takie jak sofy, fotele, kredensy czy stoły. Późnej głowimy się nad odpowiednim kolorem i rozmiarem dywanu. Dopiero na samym końcu szukamy ławy, która będzie do całej reszty idealnie pasować. A któż z nas w dzisiejszych czasach nie ma w salonie ławy? Ten niepozorny mebel jest wyjątkowo użyteczny i praktyczny, i w zasadzie rzadko można spotkać się z jego brakiem. Czasem jednak problemem jest wybór odpowiedniej ławy do salonu. Są też mieszkania tak małe, że malutki stolik uparcie nie chce się już zmieścić, a z drugiej strony – mieszkania tak duże, że obecność tego mebla wydaje się całkowicie niepotrzebna i zastępuje go zwykle duży stół. Jak zatem wybrać odpowiednią ławę i czy w ogóle jest nam potrzebna? Przy wyborze ławy do salonu, zarówno jak w przypadku innych mebli i dodatków, powinniśmy kierować się tym, czego od owego mebla oczekujemy. Użyteczność i wytrzymałość przede wszystkim – nawet jeśli jesteś zauroczony ławą, którą właśnie zobaczyłeś, nie daj się ponieść emocjom i sprawdź czy jest ona wykonana z solidnych materiałów, czy jest stabilna i czy wytrzyma wieloletnie użytkowanie. Sprawdzamy też czym jest pokryta i czy jest to odporne na zadrapania, upadki i atak małych dzieci z bronią w postaci kredek i ostro zakończonych zabawek. Wygląd jest oczywiście ważny, ale po co nam piękna ława, która zepsuje się bardzo szybko?

Jak wybrać idealną ławę do salonu?

Jest wiele rodzajów tych mebli, w zależności kto co lubi. Są ławy bardzo duże lub miniaturowe, nieruchome bądź te na kółkach, których zaletą jest to, że można je łatwo ustawiać w wybranym miejscu. Również materiały z jakich są wykonane są wielorakie – od drewna, przez plastik, po metale. Są także ławy w całości szklane – wyglądają bardzo nowocześnie, trzeba jednak częściej je czyścić, ponieważ każdy kawałek kurzu będzie na nich bardzo dobrze widoczny. W dodatku oczywiście łatwiej je zniszczyć, porysować lub potłuc. Są tez ławy z elementów mieszanych. Ławy drewniane wyglądają z kolei bardzo przytulnie i są bardziej wytrzymałe, w szczególności te z dobrej jakości drewna.
Ławę do salonu możemy oczywiście wykonać samemu i wcale nie trzeba się na tym specjalnie znać. Dobrym pomysłem na nowoczesną dekorację pomieszczenia jest na przykład ława z drewnianych skrzyń lub kuferków – taka opcja jest bardzo użyteczna, bo możemy mieć zarówno ławę jak i małą szafkę.

Warto wspomnieć, że plastikowe małe ławy można także wykorzystać w pokoju dziecięcym jako stoliki – są tanie, bardzo wygodne i bezpieczne, a przede wszystkim kolorowe, więc dobre dla maluchów.
Ważną informacją jest to, że jeśli ława jest bardzo ciężka, warto umieścić ją na dywanie, bądź kupić podkładki pod nogi – zabezpieczy do podłogę przed porysowaniem.

Jak wybrać idealną ławę do salonu?
Jak wybrać idealną ławę do salonu?

Pamiętajmy także o tym, że nic na siłę – czasem nie ma sensu usilnie „wciskać” niemieszczącego się mebla. Jeśli twój salon jest za mały nie ma sensu go bardziej zapychać, chyba że udało ci się znaleźć wyjątkowo małą ławę – zaledwie mieszczącą tylko dwie filiżanki porannej kawy. Nie wybieraj też mebli nie pasujących do wystroju salonu tylko dlatego, że ci się podobają, ponieważ sprawi to, że pomieszczenie stanie się bardziej kiczowate. Jeśli jednak masz miejsce na ławę w salonie – wykorzystaj to. Jest to bardzo uniwersalny i wielofunkcyjny mebel i idealne wykończenie wystroju.

Meble Diana

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments