Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Rydułtowy

Prasówki

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, nazywana też holistyczną, zakłada całościowe dołączenie do zdrowia człowieka. Znaczy to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej składa się nie ale na indywidualnym, najmocniej odczuwalnym przez osobę chorującą problemie, jednak na jego organizmie jako całości, na jaką robi się wiele działających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także stosowanie różnych form zdrowienia, nie odżegnując się ani od rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Katowice

Idea medycyny zintegrowanej

Nie rób podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To teraz ona sprawiła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie stanowią już dla nas tak popularnego ryzyka. Farmacja oczywiście jest zatem reakcją na rozmaite problemy zdrowotne, jednak trudno nie na całe. Budując się tylko na działaniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że polskie zdrowie zależy od tego, w jaki twórz funkcjonujemy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To akurat zaniedbania w ostatnich krajobrazach są winne występowaniu tzw. chorób cywilizacyjnych, w obecnym przewlekłych schorzeń autoimmunologicznych, w bitwie z jakimi dawanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni pozycję i stanowienie medycyny akademickiej, bo wielu z nich stanowi dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na akademiach medycznych. Stanowią zatem duzi uczeni, praktycy i doradcy w części zdrowia, którzy prowadzą szczególną opinię na połączeniu wszystkiej informacji o zdrowiu oraz życiu człowieka.

Medycyna zintegrowana Katowice

Podają oni na potrzebę podejmowania wszelkich działań aby zapobiegać wadom i podejmować najbardziej spontaniczne i skuteczne metody wychodzenia z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne wykorzystywać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna klasyczna nie jest właściwa, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków że nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się dużo na punkt zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na własną rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć skuteczne rozwiązania, dzięki którym zajęła i właśnie sama pomagam osobom cierpiącym wychodzić z długich chorobie w oparciu o zasady zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Katowice

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych znanych nam również dostępnych metod terapii w charakterze jak największej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby cierpiącej. Mówimy tu to także o medycynie akademickiej, kiedy również ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede każdym o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy tez medycyny chińskiej. Niezwykle ważna jest ponad książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a ponadto terapie mindfulness. Każda osoba, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna posiadać oraz możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych wyobraźnie i emocji, jakie jej towarzyszą, i pracę mentalną powinno się używać jak integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w obecnych momentach nie sposób wziąć w prostej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, zwłaszcza w przypadku leczenia refundowanego. Problemem jest też zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie wiedzy na punkt medycyny zintegrowanej i szkolenie osób zapadających na punkt możliwości uzyskania usługi w terapii przygotowuje się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Katowice

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments