Kontakt

Zasady Zakupu

Poniżej przedstawiamy Państwu procedurę sprowadzenia auta bądź innego pojazdu z USA lub Kanady. 

1. Wybór pojazdu:

Pierwszym krokiem jest dokonanie wyboru pojazdu, korzystając z portali aukcyjnych. Listę portali znajdziecie w zakładce Licytacje. W razie pytań zachęcamy do kontaktu, z chęcią pomożemy i doradzimy w wyborze samochodu. Sprawdzamy historię pojazdów w systemach:  CARFAX, EPICVIN, AUTOCHECK, INSTAVIN.

2. Oszacowanie kosztow i ceny zakupu auta.

Określ w jakich kwotach mamy wylicytować samochód.
Po dokonanym wyborze, należy określić budżet w jakim mamy się zmieścić. Koszty sprowadzenia auta z USA , KANADY możecie oszacować na stronie Opłaty.
Oczywiście jesteśmy do Państwa dyspozycji, pomożemy określić atrakcyjną oraz szacowaną kwotę samochodu do której licytować. Warto sprawdzić ceny samochodów na polskim rynku oraz przedstawić zdjecia pojazdu mechanikowi aby oszacował koszty ewentualnych napraw , przeróbek na wersje europejską np lamp , licznika itd.

3. Umowa i kaucja

Dalszym etapem jest podpisanie umowy , która zabezpiecza nas , jak i klienta. Wpłata kaucji na poczet licytacji, to 10 % wartości samochodu ( nie mniej niż 3 000 zł). Kaucja to zabezpieczenie dla naszej firmy w przypadku wycofania się klienta po zakupie samochodu , są to opłaty narzucane przez serwis aukcyjny w przypadku rezygnacji.
W przypadku niewygrania licytacji wybranego samochodu, kaucja jest zwracana do 2 dni roboczych. Ewentualnie może być wykorzystana na poczet  licytacji innego samochodu.

4. Zaplata za wygrany samochód.

Po wylicytowaniu przez naszą firmę pojazdu, klient zobowiązany jest dokonać opłaty za wygrany pojazd.
Podkreslamy ze licytujemy tylko do wspólnie ustalonej kwoty.
Resztę opłat regulowanych jest podczas następnych etapów transportu tzn. po dotarciu pojazdu do naszej bazy kontenerowej oraz przypłynięciu pojazdu do portu w Bremerhaven.

5. Transport do Europy.

Po około 6-7 tygodniach samochód jest w porcie w Bremerhaven w Niemczech . Tam współpracująca z nami agencja celna załatwi wszystkie formalności.

6. Odbiór samochodu.

Odbierz auto z portu lub zleć to nam.
Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami które dostarczą twój samochód pod wskazany adres w Polsce.

7. Rejestracja pojazdu
Tłumaczenie dokumentów , opłata akcyzy, ewentualnie naprawy i przerobienie świateł.

8. Ciesz się samochodem za niewygórowana cenę.